Zapraszamy do lektury najnowszego wydania bezpłatnego, gminnego kwartalnika "U Źródła”.

Czytaj więcej Bezpłatny kwartalnik “U Źródła”

Od 11 lipca 2024 r. do 12 lipca 2024 r. z powodu upałów Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Łabuniach będzie czynny w godzinach od 7:00 do 14:00.

Czytaj więcej Informacja GOPS

Termin wydawania paczek żywnościowych w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa

Czytaj więcej Informacja GOPS

Spotkanie informujące o programie “Czyste Powietrze”

Czytaj więcej Informacja o spotkaniu

Mieszkańcy gminy Łabunie wybrali sołtysów i składy rad sołeckich. Wybory odbyły się we wszystkich trzynastu miejscowościach w  dniach od 23 maja do 13 czerwca. Przedstawiamy sołtysów gminy Łabunie oraz składy rad sołeckich w poszczególnych miejscowościach.

Czytaj więcej Sołtysi wybrani

W holu Biblioteki Publicznej Gminy Łabunie czynna jest nowa wystawa - wspomnienie z zeszłotygodniowych wakacyjnych spotkań z dziećmi. To wykonane za pomocą odciskania farby balonami prace. Podłożem były pudełka do pizzy.

Czytaj więcej „Wspomnienie wakacji” – wystawa prac dzieci z terenu gminy Łabunie

W imieniu Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania Ziemia Zamojska zapraszamy na warsztaty z makramy - 31 lipca w Izbie Muzealnej w Barchaczowie.

Czytaj więcej Warsztaty rękodzieła – makrama

Żar lejący się z nieba, prawie 500 zawodników z powiatu zamojskiego, kilkanaście konkurencji i sportowe emocje. Tak było w niedzielę, 30 czerwca na XXV Powiatowych Igrzyskach LZS Mieszkańców Zamojskiej Wsi – Święcie Sportu Powiatu Zamojskiego, II Powiatowa „Aktywna Wieś” Łabunie 2024.

Czytaj więcej Igrzyska LZS w Łabuniach

Biblioteka w Łabuniach zorganizowała wakacje dla najmłodszych czytelników. Przez trzy dni gościliśmy Panie animatorki z „Radosnych Animacji”. Odwiedził nas też  Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych.

Czytaj więcej Wakacje z biblioteką – przyroda i przygoda

Niezmiernie miło nam poinformować, że rozstrzygnięty został nabór wniosków do konkursu „Kraszewski. Komputery dla bibliotek”. Wniosek Biblioteki Publicznej Gminy Łabunie został rozpatrzony pozytywnie. Biblioteka w Łabuniach otrzymała kwotę 25 500,00 zł.

Czytaj więcej Dofinansowanie dla Biblioteki Publicznej Gminy Łabunie